Narancsbőr
A kettő között tulajdonképpen semmi különbség nincsen. Régebben azt tanították a kozmetikusoknak hogy a cellulit az a narancsbőr, a cellulitisz pedig a bőr alatti laza kötőszövet gyulladásos betegsége amely bakteriális fertőzés következtében jön létre, de ez a legújabb kutatások szerint téves megállapítás volt.
Maga a probléma nagyon egyszerűen leírható. A bőr felszíne alatt található zsírsejtek megduzzadnak. A zsír felhalmozódik a bőr alatti kötőszövetekben és zsírdepókban. Olyan, mintha babot szórnánk egy selyemkendő alá. A felszínen ennek hatására kidudorodások - és a dudorok közt - gödröcskék jelennek meg. Ez a narancsbőr jelensége. Minél nagyobbra duzzadnak a zsírsejtek, annál szembetűnőbb a bőr felszínén az elváltozás. Alapállapotban ezek a sejtek kb. gombostűfejnyi méretűek, 3. stádiumú narancsbőr esetén, ugyanezen sejtek akár babszem nagyságúra is megnőhetnek!
A kötőszövetben végbemenő változások hatására a bőrfelszín minősége is megváltozik. Egyenetlen, hideg, durva tapintású lesz és a rugalmasságából is sokat veszít. De igazából még csak nem is ez a legnagyobb probléma.
Ha csak a bőrfelszínről (és az alatta lévő zsírszövetekről) lenne szó, akkor félresöpörhetnénk minden zavart és kellemetlenséget. Ma már igazán nagyhírű kozmetikai cégek léteznek, akik mindenféle csodákat képesek művelni a bőrrel. Egyszerűen csak el kellene menni a legközelebbi kozmetikai szereket ápoló boltba, megvenni a legjobb bőrfeszesítő, ránctalanító vagy egyéb csodakrémet és a probléma néhány nap alatt le lenne tudva. Az a tény azonban, hogy a nők több mint kétharmada (egyes felmérések szerint a 30 feletti nők 90%-a(!) szenved valamilyen stádiumú narancsbőrben)